Super Benek Universal Compact

Podstielka pre zvieratá - bentonitová, bezprašná a hrudkujúca, nearomatizovaná, frakcia granulátu 0,5 - 2mm

Skladom (1 ks)
Kód: 71
€3,10 €0,62 / 1 l
Kategória: Bentonitové podstielky
Hmotnosť: 3.5 kg
Spláchnuteľné v toalete: Nie
Typ srsti mačky: krátkosrstá
Produktová rada podľa veľkosti zrna: Universal

Super Benek Vám prináša bentonitovú podstielku radu Universal Compact. Rad Universal Compact sme vytvorili nielen pre mačky, ale je určená aj pre iné menšie domáce zvieratá (vtáky, hlodavce, králiky a pod.) Tomuto účelu sme prispôsobili kvalitu vstupnej suroviny a jemnú zrnitosť na úrovni 0,5 – 2 mm sivej farby. Vstupnou surovinou je slovenský bentonit, ktorý prešiel aktiváciou s cieľom zvýšenia absorpčných vlastností. Podstielka má podľa nemeckého štandardu DIN 18132 zvýšenú, až 330 % absorpčnú schopnosť.

V teste spotreby dosiahla podstielka výborné výsledky, a to so spotrebou 60 cm3 pri absorpcii 60 ml tekutiny (hlavne vďaka jemnej zrnitosti). Tento produkt je obľúbený aj u chovateľov rôznych druhov drobných domácich zvierat ako sú vtáky, hlodavce či králiky, kde podstielku používajú ako spodnú vrstvu o hrúbke cca 1–2cm s cieľom lepšieho pohltenia najmä pachov a dlhšej výdrže vrchného steliva (napr. drevenej podstielky Super Pinio).

Spôsob použitia:

Stelivo nasypte do mačacej toalety. Hrudky a nečistoty z mačacej toalety priebežne odstraňujte lopatkou. Toaletu doplňujte čistým stelivom do výšky vrstvy min. 5 cm. V prípade použitia ako spodnej výstelky pre iné zvieratá ako mačky odporúčame vrstvu 1–2 cm, ktorá sa následne vymieňa spolu s vrchným stelivom napr. Super Pinio.

TIP – pre podporu pôsobenia hygienických podstielok odporúčame používať pohlcovač, ktorý zvyšuje výdatnosť a zlepšuje sorpciu granulátu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: