Podstielky pre mačky SUPER BENEK a SUPER PINIO

Podstielky pre zvieratá SUPER BENEK a SUPER PINIO.
Mačky sú od prírody mimoriadne čistotné a osobnej hygiene prikladajú veľký význam. Moderné podstielky im poskytujú väčšie pohodlie a zároveň uľahčujú život ich majiteľom. Každý chovateľ mačky stojí pred dilemou – súčasný trh ponúka širokú škálu výrobkov, ktoré sa líšia vlastnosťami i kvalitou.

Jedným z popredných výrobcov na európskom trhu je poľská spoločnosť Certech. Zaoberá sa výrobou hygienických podstielok pre mačky a ostatné domáce zvieratá už viac ako 15 rokov, v úzkej spolupráci so Slovenskom, odkiaľ pochádzajú suroviny na ich výrobu. Od svojho vzniku vyvinula asi 50 rôznych druhov podstielok pre mačky, ktoré na trhu ponúka pod obchodným názvom SUPER BENEK a SUPER PINIO. Po celej Európe sú veľmi populárne a boli ohodnotené viacerými vyznamenaniami a oceneniami ako Kvalita roka a Najlepšie v Poľsku.

Bentonitové podstielky
Najbežnejšie sú hygienické bentonitové podstielky pre mačky SUPER BENEK. Bentonit je surovina, ktorá veľmi dobre absorbuje vlhkosť, pohlcuje pachy, pôsobí antibakteriálne, eliminuje plesne a správne spracovaná nadobúda schopnosť vytvárať hrudky. Podstielky tohto typu sa vyrábajú v rôznych veľkostiach zŕn granulátu: hrubé (Štandard), jemné (Compact) a zmiešané (Optimum), pričom táto veľkosť ovplyvňuje vlastnosti podstielky.

SUPER BENEK Compact
s drobnými zrnami granulátu sa vyznačuje vysokou absorpčnou účinnosťou a vytvára hrudky s plochým, eliptickým tvarom.

SUPER BENEK Štandard
vo zvýšenej miere zamedzuje vynášaniu podstielky z toalety a je určený hlavne pre aktívne alebo dlhosrsté mačky. Na výber sú druhy: prírodný alebo s vôňou levandule či zeleného lesa.

SUPER BENEK Optimum
(s obsahom malých i veľkých zŕn) spája vlastnosti a výhody oboch sérií Štandard i Compact. Podstielky pre mačky tejto série sú vyrábané tiež s vôňou mora (Galapágos) a zeleného čaju.
Vône zlepšujú sviežosť podstielky, zvyšujú užívateľský komfort z hľadiska majiteľa a zároveň pozitívne vplývajú na psychiku mačky. Napríklad, podstielka s vôňou levandule im pomáha uvoľňovať nervové napätie, preto je vhodná najmä pre mladé, aktívne mačky a tiež mačky s vonkajším výbehom. Naopak, vôňa zeleného lesa sa odporúča starším alebo menej pohyblivým mačkám, pretože na nich pôsobí povzbudzujúco.
Spoločnosť Certech ponúka tiež jedinečnú bentonitovú podstielku pre mačky SUPER BENEK Exclusive s charakteristickou štruktúrou pravidelných drobných valčekov či guľôčok s veľmi hladkým povrchom. Kvalita povrchu v maximálnej miere zabraňuje nežiaducemu vynášaniu podstielky von z toalety.

Podstielky z dreva
Nevýhodou bentonitových podstielok je fakt, že sa nesmú splachovať do kanalizácie, pretože by ju mohli upchať. Spoločnosť Certech preto ponúka niekoľko ďalších produktov, ktoré môžu byť po použití likvidované týmto spôsobom. Patria k nim podstielky SUPER PINIO, ktoré sú vyrobené zo 100% prírodných surovín - dreva ihličnanov. Vyznačujú sa vysokou mierou absorpcie vlhkosti a zápachu, sú hrudkujúce aj nehrudkujúce.

Podstielka SUPER PINIO nehrudkujúca je zložená z malých peletiek v tvare valčeka. Tie sa vplyvom vlhkosti rozpadajú na jemný prášok, ktorý klesá na dno toalety a tak ju netreba po každom použití čistiť.

Podstielka SUPER PINIO hrudkujúci krušón je ľahká a zároveň bezprašná, s veľmi dobrou schopnosťou absorpcie tekutín a zápachov. Špeciálna konzistencia spolu so schopnosťou tvoriť hrudky umožňuje jednoduchým a pohodlným spôsobom udržiavať čistotu a hygienu nielen v mačacej toalete, vhodná je aj do klietok a terárií drobných domácich zvieratiek. Všetky podstielky z radu SUPER PINIO sa vyrábajú tiež v aromatizovanej forme.

Silikagélové podstielky
Ďalším typom podstielky, ktorú je možné likvidovať do kanalizácie, je podstielka zo silikagélu. Predáva sa pod obchodnou značkou SUPER BENEK Crystal - v niekoľkých verziách v závislosti od granulácie a vône. Všetky výborne absorbujú vlhkosť, nepríjemný zápach a likvidujú baktérie. Okrem vynikajúcich absorpčných vlastností sú charakteristické mimoriadnou čistotou a nízkou hmotnosťou. Podstielky nehrudkujú, pohltia do svojho vnútra moč a zápachy, pričom tekutina sa čiastočne odparuje, avšak bez uvoľnenia nepríjemného pachu. Proces sprevádza zmena farby - kryštály silikagélu najprv zmatnejú až napokon zožltnú. Údržba toalety so silikagélovou podstielkou je veľmi komfortná, priebežne stačí odstraňovať len tuhé exkrementy a podstielku vymeniť za čerstvú až vtedy, keď celá zožltne.

Doplnky hygieny
Zvýšiť hygienu a komfort na toalete umožňujú aj ďalšie prostriedky. Vynikajúci je najmä SUPER BENEK Pohlcovač zápachov, ktorý znásobuje účinnosť hygienických podstielok - zlepšuje ich schopnosť pohlcovať, zväčšuje ich výdatnosť, úplne neutralizuje zápachy, úspešne likviduje rôzne mikroorganizmy a zabraňuje prilepovaniu podstielky na dno toalety. V ponuke je prírodný alebo s vôňou levandule či zeleného lesa.
 
Pri výbere typu podstielky je veľmi dôležité, aby každý majiteľ bral do úvahy nielen vlastné požiadavky na komfortnú údržbu toalety, ale zároveň aj špecifické potreby a vlastnosti mačky ako sú jej veľkosť, typ srsti, vek, pohyblivosť a celkový spôsob života. Použitie konkrétneho produktu bude tak pohodlné a príjemné pre majiteľa i jeho miláčika.

Výhradným zástupcom pre Slovensko je firma BENOX s.r.o. so sídlom v Banskej Bystrici. Uvedené produkty ako aj ďalšie potreby pre zvieratká si môžete zakúpiť formou internetového predaja na www.superbenek.sk

Text a foto: Benox, s.r.o., info@superbenek.sk, Facebook: SUPER BENEK, www.superbenek.sk

Späť
Newsletter Ak máte záujem o zasielanie informácií zadajte Váš e-mail.

Prihlásenie
Zabudol som heslo